Príbehy, ktoré rozpráva chvost vašej mačky

Published by
Doba čítania: min read

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Chvost vašej mačky môže hovoriť veľa o tom, čo sa deje mačke v hlave. Chvost je dobrým ukazovateľom jej nálady. Urobte si chvíľku času a pozorujte správanie svojej mačky a čoskoro začnete rozumieť príbehom, ktoré rozpráva jej chvost.

Poloha: nahor. Keď vaša mačka drží chvost vysoko vo vzduchu a chodí pri tom po svojom území, vyjadruje tým sebavedomie a spokojnosť. Chvost, ktorý smeruje priamo nahor, signalizuje šťastie a ochotu byť priateľský. A pozrite sa na konček zdvihnutého chvosta. Malinké zakrivenie môže znamenať obzvlášť šťastný okamih.

Poloha: zakrivený ako otáznik. Ak si všimnete zakrivený chvost, mali by ste si vo svojich každodenných aktivitách urobiť prestávku a pohrať sa so svojím chlpáčom. Táto poloha chvosta často signalizuje tak hravú náladu, ako aj to, že je váš maznáčik pripravený užiť si s vami zábavu.

Poloha: dole. Dávajte pozor. Chvost natiahnutý rovno nadol môže znamenať agresiu. Spustený chvost je príznakom veľmi vážnej nálady. Pamätajte však, že niektoré plemená, ako sú Peržanky, majú tendenciu mať chvost dole bez zvláštneho dôvodu.

Poloha: schovaný. Chvost schovaný pod telom signalizuje strach alebo podriadenie sa. Vaša mačka je pre niečo nervózna.

Poloha: naježený. Chvost pripomínajúci štetku na riad je znakom veľmi znepokojenej a vystrašenej mačky, ktorá sa snaží vyzerať väčšia, aby odradila svojho nepriateľa.

Poloha: švihanie chvostom. Chvost, ktorý sa rýchlo pohybuje dopredu a dozadu, naznačuje tak strach, ako agresiu. Berte to ako varovanie, že by ste sa mali držať späť.

Poloha: poťahovanie chvostom. Chvost, ktorý sa pomaly kýva zo strany na stranu, obvykle znamená, že sa vaša mačka na niečo sústredí. Túto polohu môžete vidieť tesne pred tým, ako sa mačka vrhne na hračku alebo na granulu, ktorá vypadla z misky.

Poloha: obtočený okolo inej mačky. Keď mačka obtočí svoj chvost okolo inej mačky, signalizuje to rovnaké gesto, ako keď vy vezmete niekoho iného do náručia. Je to vyjadrenie priateľstva.

SÚVISIACE ČLÁNKY

SÚVISIACE PRODUKTY