Správanie a vzhľad

Prečítajte si viac o typoch osobností mačiek v nasledujúcich článkoch.

0 Výsledky zoradené podľa

Relevantnosť

Čo Vám Vaša mačka hovorí?

Ak by mačky vedeli hovoriť, ich majitelia by sa ich možno opýtali mnoho otázok. Napríklad: Si hladná? Prečo sa ráda schovávaš v papierových taškách? A naozaj musíš používať gauč ako škrabadlo? Mačky sú nepochybne tajomné bytosti, ale stojí za to snažiť sa pochopiť čo si myslia, a prečo sa správajú tak, ako sa správajú. Môžete sa naučiť hovoriť "mačacím jazykom", keď budete venovať pozornosť rôznym signálom, ako je postoj tela, výrazy tváre a vydávané zvuky. Nielenže si potom budete so svojou mačkou bližší, môžete ju odnaučiť správať sa nevhodne.

Psychológia a správanie mačiek

Psychológia a správanie mačiek

Bez ohľadu na to, aký druh osobnosti Vaša mačka má, určite je to osobnosť silná. Divoká, kľudná, hravá - každá mačka má výraznú osobnosť plnú tajomstiev. Každý majiteľ mačky by súhlasil s tým, že chlpaté kamarátky robia niektoré zvláštne a komické veci. Môžu sa schovávať v umývadle, hniesť a masírovať Vám hlavu keď spíte, alebo skákať po mačacích graulách. Možno môžete jej správanie považovať za zábavné, ale ona sa v skutočnosti len riadi svojimi mačacími inštinktami. Ale pokiaľ máte dočinenie s problémami správania mačiek, pamätajte si, že sa Vám asi snažia niečo povedať. Jedným zo spôsobov ako môžete rozlúštiť to, čo sa Vám snaží povedať je poslúchať zvuky, ktoré vydáva. Či je to mňaukanie, pradenie, syčanie, kňučanie alebo dokonca vŕkanie, každý vokálny náznak je náhľadom do jej myšlienkového procesu.

Reč tela u mačiek

Reč tela u mačiek

Mačky používajú reč tela takmer výhradne k tomu, aby prejavili svoje potreby a emócie. Či už chcú povedať "hraj sa so mnou" alebo "daj mi pokoj", chvost je dobrým indikátorom nálady. Vezmite si napríklad jazyk chvosta - chvost zakrivený ako otáznik znamená, že chce Vašu pozornosť. Chvost natiahnutý rovno dole môže znamenať agresiu. Rovnako tak aj iné aktivity, ako je obtieranie tváre o Vašu nohu alebo prevracanie sa na chrbát znamenajú, že je v kľude a že Vám dôveruje. Jej uši Vám môžu tiež povedať, že sa hnevá, keď si ich pritisne k hlave. Pokiaľ sú vztýčené a naklonené dopredu, je uvoľnená a šťastná.