Môže môj pes žrať pizzu?

Publikoval
minúty: Doba čítania

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Och nie! Práve ste svojho psa prichytili s ňufákom hlboko v škatuli od pizze a teraz sa bojíte, či psy môžu žrať pizzu? Ak váš pes zožerie pizzu, bude mu zle? Je pre nich paradajková omáčka v poriadku? Či už váš pes práve zjedol vaše zvyšky okrajov, alebo zhltol celú pizzu vrátane toppingov, toto by ste mali vedieť.

Sú ingrediencie na pizzu pre psov zlé?

Syr

Dokonca aj pri nízkotučných syroch, ako je mozzarella, ktorá je tradičným toppingom na pizzu, nie je dobré, ak pes zožerie priveľa. Syr má zvyčajne vysoký obsah tuku a kalórií, čo môže viesť k prekŕmeniu vášho domáceho maznáčika príliš veľkým množstvom kalórií.

Omáčka

Čo ak si váš pes stihol dať len veľké sústo paradajkovej omáčky? Dobrou správou je, že omáčka sa často vyrába zo zrelých paradajok, ktoré sú pre psov vhodné. Sú to zelené časti, ako sú listy a stonka, ktoré spôsobia, že psom bude zle. Omáčka na pizzu sa však nevyrába len z paradajok. Niektoré z jej ďalších zložiek, ako je cesnak a bylinky, môžu byť pre vášho psa škodlivé. Navyše mnohé omáčky na pizzu z obchodu obsahujú pridaný cukor.Podľa asociácie RSPCA môže nezdravá strava prispieť k obezite, čo môže vášho domáceho maznáčika následne vystaviť väčšiemu riziku vzniku cukrovky alebo iných zdravotných problémov.

Okraje a cesto

Ak váš pes zožral okraj pizze, je tu priestor na obavy. Okraj môže obsahovať zložky, ktoré sú pre psov nebezpečné na konzumáciu, ako je cibuľa, cesnak a bylinky.

Ak zožerie surové cesto na pizzu, je to naliehavejšia záležitosť. Ak váš pes do seba prepašoval časť vašej neupečenej domácej pizze, ihneď zamierte k veterinárovi alebo na pohotovostnú kliniku pre zvieratá. Surové kvasnicové cesto sa môže v žalúdku vášho domáceho maznáčika nafúknuť, spôsobiť vážne dýchacie ťažkosti a potenciálne spôsobiť roztrhnutie tkaniva. Podľa organizácie The Kennel Club môže surové chlebové cesto dokonca spôsobiť, že váš pes sa opije. Je to spôsobené etanolom, ktorý je vedľajším produktom kvasiniek.

Mladý pár doma konzumuje pizzu, vedľa je laptop. Bígl zatiaľ sedí na podlahe a pozerá na jedlo veľkými psími očami.

Môže pes žrať toppingy z pizze?

Ak pizza, ktorú váš pes zožral, obsahovala toppingy, je to dôvod na obavy. Mnohé bežné toppingy na pizzu, ako je cibuľa a cesnak, sa považujú za nezdravé - a niektoré môžu byť pre psov toxické. Salámy, sardinky a klobásy majú navyše vysoký obsah soli a tuku, čo môže zhoršiť už existujúce ochorenie.

Podčiarknuté a zvýraznené - svojmu psovi by ste nikdy nemali dávať pizzu, či už ako krmivo alebo maškrtu. Ak je citlivý na mliečne výrobky kvôli prebytočnému tuku, môže mať mierne žalúdočné ťažkosti, no psy sú celkovo v mnohých prípadoch v poriadku. Ak váš pes zožral veľké množstvo pizze a máte obavy, zavolajte svojmu veterinárovi, aby ste naplánovali vyšetrenie.

Majte na pamäti, že aj malé sústa ľudského jedla sú plné kalórií navyše, ktoré časom môžu viesť k problémom s hmotnosťou a množstvu problémov vyplývajúcich z nadmernej hmotnosti. Svoju pizzu teda majte mimo dosahu vášho psíka.

Biografia prispievateľa

Erin Ollila

Erin Ollila

Erin Ollila verí v silu slov a v to, ako môže správa informovať – a dokonca transformovať – určené publikum. Jej texty možno nájsť na celom internete aj v tlači a zahŕňajú rozhovory, ghostwriting, blogové príspevky a kreatívnu literatúru faktu. Erin sa zaujíma o sociálne média a SEO. Vyštudovala Fairfield University s titulom M.F.A. v tvorivom písaní. Oslovte ju prostredníctvom siete Twitter @ReinventingErin, prípadne sa o nej môžete dozvedieť viac na adrese http://erinollila.com.

Súvisiace články

 • Čo robiť so psami, ktoré sú vyberavé v jedle

  Dogs running Ak je váš pes výberčivý čo sa týka stravy, môže to mať svoj dôvod. Zistite, ako z neho môžete vychovať maškrtníka.
 • Môžu psy melón?

  Melón pre psov obvykle predstavuje zdravú pochúťku, ale má aj svoje riziká. Nižšie nájdete tipy, ktoré časti psovi môžete dávať a aké množstvo je pre neho zdravé.
 • Psi a krmivo zo stola: Prečo im nedávať zvyšky

  Zatiaľ čo kŕmenie vášho psa krmivom zo stola alebo zvyškami sa môže zdať nevinné, v skutočnosti to môže byť pre nich škodlivé. Zistite dôvody prečo nedávať zvyšky svojmu miláčikovi.
 • Ako a kedy kŕmiť Vaše šteňa

  Dogs running Spoznajte, aké dôležité je kŕmiť šteňa alebo dospelého psa správnym množstvom krmiva v správnych intervaloch a zistite, aký spôsob kŕmenia je pre vášho psa najlepší.

Súvisiace produkty