Výživa a kŕmenie

Hľadáte najlepšiu výživu pre psov? Začnite prečítaním niektorých z týchto článkov.

0 Výsledky zoradené podľa

Relevantnosť

Zdravé krmivo. Šťastný pes.

Už ste niekedy zháňali najlepšie krmivo pre svoje šteniatko? Nie je ľahké vybrať správne krmivo, keď sú regály plné rôznych značiek krmív pre psov a špeciálnych krmív. Ale nemajte obavy. Vaše starosti znamenajú len to, že ste skvelý pán. Prečo? Pretože kŕmenie Vášho maznáčika vysoko kvalitnou a vyváženou potravou je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete pre svojho psíka urobiť. Čítajte ďalej a zistite, ako správne vybrať krmivo, ktoré bude skvelé pre jeho pohodu.

Najlepšia výživa pre psov

Najlepšia výživa pre psov

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť pre svojho psa, je dať mu správne vyváženú výživu, ktorú potrebuje. Mala by obsahovať rovnováhu bielkovín (zvieracích), kvalitných tukov a mikroživín, ako sú omega-3 mastné kyseliny. Pes tiež potrebuje viac ako 50 kľúčových živín - napríklad vitamín C, vápnik a fosfor. Majte na pamäti, že ak jeho potrava neobsahuje všetky nevyhnutné živiny, ktoré potrebuje, môže trpieť zdravotnými problémami.

Zmena krmiva podľa životnej fázy

Neexistuje žiadne univerzálne krmivo pre psov, pretože každý z našich chlpatých priateľov má rôzne výživové potreby v závislosti od svojej životnej fázy. Existuje krmivo pre aktívnych psov, pre psov veľkých plemien a mnohé krmivá špeciálne vyvážené pre rôzne zdravotné problémy, ako je artritída, kožné alergie, starostlivosť o zuby a zdravé kĺby. A pokiaľ máte staršieho psa, existuje krmivo pre psích seniórov, ktoré zvyčajne obsahuje menej minerálov a podporuje tak zdravie obličiek.

Jedlo, ktorému by ste sa mali vyhýbať

Jedlo, ktorému by ste sa mali vyhýbať

Psy majú rozdielne nutričné potreby ako my ľudia, a preto nie je dobrý nápad dávať psovi ľudskú stravu. Často je príliš bohatá na kalórie a rozhodne nie je tak vyvážená, aby obsahovala všetko, čo pes potrebuje. Tiež existujú niektoré potraviny, ktoré im môžu spôsobiť nevoľnosť a podráždenie žalúdka. Je dôležité vedieť, ktoré potraviny môžu byť pre nich jedovaté. Existuje množstvo iných jedovatých potravín a predmetov v domácnosti, na ktoré je potrebné dávať pozor, ale tu sú niektoré potraviny, o ktorých by ste mali vedieť; Napríklad pokiaľ Váš pes našiel čokoládový koláč, ktorý ste práve upiekli, radšej zavolajte veterinára, pretože čokoláda je pre psov jedovatá. To isté platí pre prípady, kedy zožerie hrozno, cibuľu alebo cesnak.