Čo robiť so psami, ktoré sú vyberavé v jedle

Publikované
Doba čítania: Minúty

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Dáte svojmu psovi chutné a výživné krmivo, on ho však len očuchá a trochu si lizne? A už je čas na ďalšie kŕmenie, ale predchádzajúca dávka ešte nie je zjedená. Najskôr máte maškrtného psíka!

Možno si myslíte, že váš pes chce alebo potrebuje rozmanitosť. Pravdou je, že váš pes bude šťastne žrať rovnaké krmivo každý deň po celý svoj život, takže je len na vás, aby ste mu dávali chutnú a výživnú stravu. Váš pes je potomkom príležitostných lovcov, ktorí boli zvyknutí žrať to, čo bolo k dispozícii, a vtedy, keď to bolo k dispozícii.

Príčina. Vyberavosť v jedle často nie je výsledkom správania psa. Je obvykle výsledkom toho, že mu ľudia dávajú zvyšky zo stola alebo príliš veľa pochúťok. Nielenže to zvyšuje riziko obezity, ale môže to taktiež podporovať jeho vyberavé správanie. Váš pes potom nežerie v nádeji, že dostane niečo lepšie než to, čo má práve v miske. Najlepší prístup je prestať dávať psovi zvyšky zo stola a obmedziť počet pochúťok. Pamätajte si, že psy a mačky majú iné nutričné potreby než my ľudia, takže to, čo jeme, nie je pre nich správne vyvážené.

Keď bol váš pes mladší, možno ste mu ponúkali rôzne krmivá, aby ste zistili, ktoré mu najviac chutí. No, a on teraz asi čaká na niečo lepšie. Ak otvárate niekoľko konzerv krmiva a snažíte sa ho nalákať, aby pri každom kŕmení niečo zjedol, vycvičil si vás.

Efektívne spôsoby, ako napraviť toto správanie:

 • Pomôžte vášmu psovi pochopiť, že iná možnosť neexistuje.
 • Vyhraďte svojmu psovi na kŕmenie 30 minút. Ak ho nezožerie, misku odneste.
 • Keď príde čas na ďalšie kŕmenie, ponúknite mu krmivo znovu a opäť misku odneste po 30 minútach bez ohľadu na to, či je prázdna, alebo nie.
 • Po pár dňoch možno pes začne prosíkať o pochúťky. Držte sa svojej stratégie. Nevzdávajte to! Váš pes nehladuje. Ak by mal hlad, žral by.

Možno budete musieť vydržať sklamanie v očiach svojho psa, ale je to účinný postup, ako odstrániť jeho vyberavé správanie. Nakoniec budete radi, že ste to urobili.

Ak prechádzate na inú receptúru, robte to postupne:

 • Začnite kombináciou nového krmiva so starým krmivom a postupne zvyšujte dávku nového krmiva a uberajte starého. Takto si váš pes lepšie zvykne na nové krmivo a nebude držať hladovku.
 • Ak prechádzate z mokrého krmiva na granuly, skúste granuly zmiešať s trochou teplej vody.
 • Ak váš pes začne byť vyberavý v jedle bez predchádzajúcich príznakov tohto správania, môžu byť príčinou zdravotné ťažkosti. Pozorujte svojho psa, či nezvracia, nie je letargický, nemá hnačku alebo rýchlo nechudne. Ak sa domnievate, že by mohol mať zdravotné ťažkosti, vezmite svojho psa k veterinárovi.

SÚVISIACE ČLÁNKY

 • Ako a kedy kŕmiť Vaše šteňa

  Dogs running Spoznajte, aké dôležité je kŕmiť šteňa alebo dospelého psa správnym množstvom krmiva v správnych intervaloch a zistite, aký spôsob kŕmenia je pre vášho psa najlepší.
 • Čím kŕmiť gravidnú alebo dojčiacu sučku

  Zistite, čím môžete kŕmiť svoju gravidnú alebo dojčiacu sučku, aby ona aj jej mláďatá boli zdravé.
 • Čo dávať gravidnej alebo dojčiacej suke

  Pokiaľ ide o správnu výživu, môže ísť o najdôležitejšie obdobie v živote vášho psa. U gravidných alebo dojčiacich súk môže nedostatočná výživa spôsobovať vážne zdravotné problémy a môže ohroziť aj zdravie šteniat.
 • Môžu psy melón?

  Melón pre psov obvykle predstavuje zdravú pochúťku, ale má aj svoje riziká. Nižšie nájdete tipy, ktoré časti psovi môžete dávať a aké množstvo je pre neho zdravé.

SÚVISIACE PRODUKTY