Očkovanie šteniatka proti ochoreniam

Published by
Doba čítania: min read

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Nájsť krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho domáceho maznáčika

Zdravotné problémy, proti ktorým je nevyhnutné očkovanie

Očkovanie Vášho šteniatka ho pomôže chrániť proti širokej skupine vážnych ochorení. Nasledujúce ochorenia môžu znieť hrozivo, ale pokiaľ viete, že šteniatko je správne naočkované, nikdy nebudete mať dôvod sa o neho báť.

Psinka

Symptómy zahŕňajú kašel, hnačku, vysoké teploty, zvracanie, výtok z očí a nosa. Niekedy môže koža na nose a vankúšikoch labiek stvrdnúť a pri chôdzi psy klopkajú. V ťažkých prípadoch sa môžu objaviť záchvaty, svalové kŕče alebo paralýza. Choroba môže byť smrteľná.

Psia parvoviróza

Jedná sa o vysoko nákazlivé ochorenie charakteristické krvavou hnačkou. Ďalšie príznaky zahŕňajú hnačku, nedostatok energie, depresie a vysoké teploty. Šteňatá pod 6 mesiacov sú veľmi na parvovirózu náchylné, a následky ochorenia môžu byť fatálne.

Hepatitída psov

Príznaky zahŕňajú kašeľ, bolesť brucha, záchvaty, zvracanie a hnačku. Oči môžu "zmodrieť" (je to spôsobené zákalom rohovky). Šteňatá mladšie ako 12 mesiacov sú najnáchylnejšie k tomuto vážnemu a potenciálne život ohrozujúcemu pečeňovému ochoreniu.

Leptospiróza

Jedná sa o bakteriálne ochorenie, ktoré sa môže prenášať kontaktom z moču infikovaných zvierat. Jedna forma prenášaná močom chorých psov a ďalšia známa ako Aeolova žltačka je prenášaná močom potkanov. Príznaky zahŕňajú depresie, zvýšenú teplotu, smäd, letargiu, častejšie močenie, bolesti brucha, zvracanie, krvavú hnačku a žltačku. Že má šteňa žltačku spoznáte na jeho koži, ktorú má žltkastú rovnako tak bielka a spodné strany pyskov. V ťažkých prípadoch pes chorobe podľahne v priebehu niekoľkých hodín. Táto forma leptospirózy môže byť prenosná aj na človeka.

Infekčná tracheobronchitída

Infekčná tracheobronchitída je vysoko nákazlivé ochorenie známe tiež ako "psincový kašeľ". Prejavom je suchý dráždivý kašeľ, ktorý môže byť bolestivý a môže znieť, ako keď sa pes dusí.

SÚVISIACE ČLÁNKY

SÚVISIACE PRODUKTY