Zdravotná starostlivosť

Prečítajte si viac o zdraví Vašej mačacej kamarátky v našich článkoch, ktoré sú plne zaujímavých informácií.

0 Výsledky zoradené podľa

Relevantnosť

Tipy a rady

Je vzrušujúce priniesť si domov novou štvornohú priateľku, ale ako majiteľ maznáčika máte pravdepodobne veľa otázok ohľadom mačacieho zdravia. Pomohlo by, keby mačky dokázali slovami vyjadriť ako sa cítia. Ale nemusíte sa obávať, máme k dispozícií knižnicu plnú tipov týkajúcich sa starostlivosti o zdravie mačky, ktoré Vám pomôžu pochopiť všetky tie jemné signály. Jednoducho si prehliadnite naše rady týkajúce sa starostlivosti o zdravie mačky a budete na najlepšej ceste stať sa najlepším majiteľom maznáčika, akým môžete byť.

Príčiny ochorení

Príčiny ochorení

Ak sa Vaša mačká správa inak a máte obavy o jej zdravie, prečítajte si o rôznych prolémoch mačiek a ich príčinách. Či už ide o ich genetiku, plemeno, vek, životný štýl, duševný stav, správanie alebo životné prostredie, existuje mnoho bežných príčin ochorení, ktoré je treba mať na pamäti keď si všimnete zmeny u Vašej mačky. Začnite poznávať tieto bežné príčiny, aby ste boli vždy pripravený sa o ňu riadne starať.

Známky a príznaky

Zdravotné ťažkosti sa prejavujú mnohými spôsobmi. Niektoré sú veľmi bádateľné, a majú zjavné príznaky ako je zvýšené močenie, stres a olizovanie. Ďalšie príznaky zdravotných ťažkostí mačiek však niesú tak jednoducho rozoznateľné. Zoznámte sa s jej osobnosťou a spoznajte, ako reaguje v určitých situáciach. Zmeny v jej nálade alebo správaní môžu tiež naznačovať, že má zdravotný problém.

Preventívne kroky

Preventívne kroky

Od správnej výživy, starostlivosti o srsť a cvičenia až po prevenciu parazitov a kontroly u veterinára - existuje niekoľko preventívnych opatrení, ktoré môžu spôsobiť, aby Vaša mačka neochorela alebo sa nezranila. Zistite viac o tom, ako udržať Vaše mačiatko v bezpečí. Môžete si prečítať články o odporúčaných očkovaniach, o typoch na starostlivosť, o liekoch proti blchám a kliešťom a ďalšie.