Výživa a kŕmenie

Neviete čím máte kŕmiť svoju mačku? Tieto články by Vám mohli pomôcť.

0 Výsledky zoradené podľa

Relevantnosť

Zdravý život začína správnou potravou

Či už ste si adoptovali novú mačku alebo Vaša mačka vstúpila do novej fázy života, pravdepodobne ste pri regály s krmivami pre domáce zvieratá premýšľali, či Vaša mačka dostáva správnu výživu, ktorú potrebuje. Je to pravda, kŕmenie Vášho maznáčika vysoko kvalitnou a vyváženou potravou je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aby Vaša mačka prežila dlhý a zdravý život.

Najlepšia výživa pre Vašu mačku

Najlepšia výživa pre Vašu mačku

Podpora šťastného životného štýlu Vašej mačky je Vašou hlavnou úlohou a všetko začína správnou výživou. Spolu s veľkým množstvom vody potrebuje správnu mačaciu potravu pre svoju životnú fázu. Vždy dohliadnite nato, aby obsahovala bielkoviny a sacharidy, vitamíny, minerály a niektoré druhy tukov. Pokiaľ Vaša mačka trpí tráviacimi problémami, problémami s močovými cestami, kožnými alergiami alebo potrebuje špeciálnu zubnú starostlivosť, rozhliadnite sa po špeciálnych krmivách zostavených špeciálne pre tieto potreby.

Zmena krmiva Vašej mačky

Veľa ľudí sa domnieva, že mačky by mali žrať rovnaké krmivo po celý život. Pravdou však je, že výživové potreby mačiek sa môžu meniť a tiež sa menia vplyvom takých faktorov, ako je životná fáza, úroveň aktivít a celkové zdravie. Napríklad krmivo pre mačacích seniórov, ktoré má nízky obsah sodíka, bielkovín a tukov, môže byť skvelé pre staršie mačky, ktoré by s ním mohli zhodiť nejaké to deko. Ale rovnaké krmivo by nestačilo mačiatku, ktoré potrebuje extra živiny pre zaistenie správneho rastu.

Jedlo, ktorému by ste sa mali vyhýbať

Jedlo, ktorému by ste sa mali vyhýbať

Pravdepodobne Vás napadá niekoľko dôvodov, prečo by mačky nemali s Vami sedieť pri večeri - jedným z nich je, že ľudské jedlo nie je dobré pre ich zdravie, pretože často obsahuje príliš mnoho kalórií pre tak malé zviera a niektoré potraviny môžu byť pre mačky dokonca jedovaté. Existuje mnoho iných jedovatých potravín a predmetov v domácnosti, o ktorých by ste mali vedieť: Cibuľa a cesnak sú jedovaté a môžu viesť k anémií u mačiek. Alkohol aj v malých dávkach je pre mačky jedovatý. Pokiaľ by ste si niekedy všimli, že sa Vaša mačka správa zvláštne po požití niektorých z týchto potravín, je dôležité okamžite zavolať veterinárovi.