Bežná starostlivosť

Zistite viac o tom, ako sa starať o Vašu mačku v nasledujúcich článkoch.

0 Výsledky zoradené podľa

Relevantnosť

Starostlivosť o Vašu mačku

Pokiaľ máte mačku, musíte myslieť na veľa vecí. Jedna vec, ktorú je potrebné poznamenať je, že žiaden majiteľ mačky nie je dokonalý! Väčšina majiteľov mačiek sa učí za pochodu, ale zatiaľ možete nájsť niektoré odpovede na Vaše naliehavé otázky práve tu.

Správna domáca starostlivosť

Správna domáca starostlivosť

Váš domov môže byť tým najpohodlnejším miestom, kde kedy bola, ale môže byť tiež tým najnebezpečnejším, pokiaľ nepríjmete náležité opatrenia. Pripravte svoj domov pre mačku tak, že sa pozriete do každého kúta a do každej štrbiny z mačacej perspektívy. Možno uvidíte otvorené skrine - zamknite ich, aby sa nemohla dostať k jedovatým chemikáliam, napríklad k nemrznúcej zmesi. Voľne visiace retiazky alebo káble akéhokoľvek druhu môžu byť príčinou veľkého neporiadku alebo aj zranení. Izbové rastliny dajte mimo jej dosah, pretože niektoré z nich sú pre mačky jedovaté. A to sú len niektoré nebezpečenstvá, na ktoré musíte myslieť. Nájdite články v tejto sekcií pre viac informácií.

Cestovanie s mačkou

Väčšina mačiek nemá cestovanie príliš rado. V skutočnosti sa radšej držia na svojom vlastnom území a cítia sa veľmi nepríjemne, keď sa vzdialia od domova. Ale pokiaľ sa rozhodnete pre výlet alebo sa s mačkami sťahujete do nového domova, budete si musieť zohnať vhodnú prepravku a obmedzovať jej pohyb, dokiaľ si k svojmu novému teritóriu nevytvorí vzťah. Lietanie s mačkami bude vyžadovať trocha viac plánovania, pretože niektoré letecké spoločnosti vyžadujú, aby mačky cestovali v samostatnej časti lietadla, ktorá je vyhrievaná a pod tlakom.

Starostlivosť o srsť Vašej mačky

Starostlivosť o srsť Vašej mačky

Ako už asi viete, väčšina mačiek trávi veľkú časť svojho dňa tým, že sa čistí - ale niekedy potrebujú trochu pomoci (napríklad keď sa im zamotá srsť). Vždy, keď svoju mačku češete, musí byť uvoľnená. Pokiaľ ju potrebujete prečesať, začnite na jej obľúbených miestach a na ďalšie miesta pokračujte jemne a potichu, aby to bol pozitívny zážitok pre Vás oboch.