Správanie a vzhľad

Zistite, ako spoznať osobnosť Vášho psa v našej zbierke zaujímavých článkov.

0 Výsledky zoradené podľa

Relevantnosť

Čítanie myšlienok Vášho psa

Kladieme si otázky ohľadom správania našich psov takmer každý deň. Napríklad: Cítiš sa dobre? Prečo rád hrabeš diery? Je všetko to štekanie naozaj nutné? Psychológia psov je nepochybne komplikovaná, ale stojí zato snažiť sa pochopiť, čo si myslia a prečo sa správajú tak, ako sa správajú. Nakoľko psy používajú rôzne zvuky a signály, môžete sa naučiť hovoriť psím jazykom tak, že budete venovať pozornosť postoju tela a výrazu jeho tváre. Nielenže si potom budete so svojim psom bližší, ale tiež Vám to pomôže udržať zdravie a bezpečnosť Vášho psa.

Psychológia a správanie psov

Psychológia a správanie psov

Aktivity Vášho psa Vám môžu povedať veľa o tom, ako sa cíti. Nakoľko nemusíte nič hovoriť "psím jazykom", porozumieť správaniu psa je nevyhnutné, aby ste sa stali jeho skvelým pánom. Napríklad - čo robiť, keď ste ho už naučili vykonávať potrebu vonku, ale on začal porušovať pravidlá? Môže to byť príznakom zdravotných problémov, takže by ho mal prehliadnuť Váš veterinár. U šteniatok môže byť kúsanie bežné, pretože sa tak učia, ako komunikovať. Ale niekedy psy kúšu z úzkosti, strachu alebo agresivity. Takéto negatívne správanie sa najlepšie zvláda bezprostredne potom, ako sa objaví. Pokiaľ by ste mali obavy zo správania Vášho psa, vždy vyhľadajte radu veterinára. Stručne povedané, existuje mnoho zdravotných ťažkostí, ktoré spôsobujú zvláštne alebo nežiaduce správanie, ale pokiaľ budete aktivitám svojho psa venovať dostatočnú pozornosť, zostane dlho zdravý a šťastný.

Reč tela u psov

Reč tela u psov

Psy sú neuveriteľne expresívne, pokiaľ ide o ich telo. Týka sa to ich tváre, uší, chvostu a celého držania tela. Napríklad, pokiaľ má pes schovaný chvost a prikrčené telo, vráskavý ňufák, uši dozadu a ľahko skrivené pysky, je to iste znamenie, že cíti obavy. Ale pokiaľ má chvost zvesený a je uvoľnený s ušami nahor, s hlavou nahor a pootvorenou papuľkou (ukazujúci kúsok jazyka) vo voľnom postoji, je veľmi uvoľnený a rád by sa hral. Váš pes môže mať veľa nálad a tak aj veľa postojov tela, ale všetko to sú veľmi dôležité správy.